Slovan s Radivojevičom prehral v Čerepovci 0:2

26.10.2013 Celý región

Čerepovec 26. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali tretí trip na súperových klziskách v prebiehajúcej sezóne sobotňajšou prehrou na ľade Severstaľu Čerepovec 0:2.

Zverencom trénera Rostislava Čadu, ktorí nastúpili už aj s Brankom Radivojevičom, nevyšiel vstup do duelu, keď inkasovali už v 2. minúte z hokejky Kazakovceva. Domáci pridal druhý gól v 28. minúte zásluhou Bumagina a potom už do konca zápasu pozorne strážili svoj náskok.

Slovan sa najbližšie predstaví už v pondelok 28. októbra o 16.00 h na ľade Lokomotivu Jaroslavľ.

Severstaľ Čerepovec - Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Kazakovcev (Bučnevič), 28. Bumagin (Berdnikov, Videll). Rozhodcovia: Zacharov, Kadyrov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 4250 divákov.

zostavy:

Severstaľ Čerepovec: Štěpánek - Laakso, Andersen, Čáslava, Kalašnikov, Jevsejenkov, Stasenko - Videll, Bušujev, Nikoncev - Stoliarov, Berdnikov, Bumagin - Kovyršin, Kazakovcev, Bučnevič - Klimenko, Gogolev, Medvedev - Antipov, Zemčenko

Slovan Bratislava: Kopřiva (Janus) - Kutlák, Škoula, Bartovič, J. Mikúš, Radivojevič - Mojžíš, Sersen, Vondrka, Bližňák, Miklík - Sigalet, Štajnoch, Kukumberg, Šťastný, Netík - T. Mikúš, R. Mráz, Hudáček, Matoušek, Daňo

Slovan nezačal najlepšie a už v druhej minúte inkasoval, keď sa po Bučnevičovej prihrávke presadil Kazakovcev. Hostia si vzápätí zahrali v početnej výhode, no do šancí sa nedostali. Aj v ďalšom priebehu bol lepší Čerepovec, ktorý častejšie ohrozoval brankára Kopřivu. V 13. minúte si zahrali presilovku aj domáci hokejisti, ale rovnako bez gólového efektu.

Slovan v druhej tretine vyrovnal hru, no cez pozornú obranu súpera si nedokázal vypracovať gólové príležitosti. Naopak, domáci v 28. minúte pridali aj druhý gól, keď sa do listiny strelcov zapísal Bumagin. Slovan mal mierne navrch aj v ďalšom priebehu, no bez gólových šancí.

Hostia v úvode tretieho dejstva ubránili presilovku domácich a vzápätí sa prezentovali niekoľkými dobrými príležitosťami. Štajnoch a ani Radivojevič však domáceho gólmana neprekonali a nepodarilo sa im to ani v následnej presilovke. Domáci už do konca duelu dobre bránili a Slovan prakticky do ničoho nepustili.

sobota - sumár:

Avangard Omsk - Traktor Čeľabinsk 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Popov - 6. Kuznecov, rozh. nájazd Kuznecov

Barys Astana - Metallurg Magnitogorsk 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 19. Bochenski - 18. Kovář, 42. Lee

Jugra Chanty-Mansijsk - Neftechimik Nižnekamsk 3:6 (0:2, 1:3, 2:1)
Góly: 28. Trončinský, 51. Skorochodov, 52. Kňazev - 2. CIBÁK, 13. Alševskij, 23. Osala, 34. Jakimov, 37. Jakimov, 46. Koukal

Avtomobilist Jekaterinburg - Salavat Julajev Ufa 7:4 (1:3, 3:0, 3:1)
Góly: 3. Černov, 25. Simakov, 30. Simakov, 38. Lazarev, 41. Viklund, 56. Jemelejev, 60. Demagin - 1. Makarov, 15. Makarov, 18. Kulda, 50. Pankov

Dinamo Moskva - Sibir Novosibirsk 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 7. Mosaljov, 13. Karsums, 21. Komarov, 124. Sopin, 51. Kvapil - 39. Kutuzov

Lokomotiv Jaroslavľ - Lev Praha 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Gragnani, 34. Zackrisson

Viťaz Podolsk - Metallurg Novokuzneck 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 64. Pyett

Spartak Moskva - Admiral Vladivostok 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 56. Kozlov - 34. Bergfors, 54. Nikitenko, 60. Ugarov